Зверніть увагу!

Шановні мешканці Костянтинівського району!

Районна рада буде інформувати вас щодо ситуації під час карантину.

На базі комунального некомерційного підприємства Костянтинівської районної ради Донецької області «Костянтинівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (головний лікар Н.Б.Ліхтенштейн) створено 2 мобільні бригади для забору зразків на проведення досліджень від осіб з підозрою на захворювання гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та від тих, що з ними контактував. Дана бригада забезпечена індивідуальними засобами захисту.

6 квітня 2020 року КЗ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» провів навчання з медичними працівниками мобільних бригад щодо правил використання індивідуальних засобів захисту та забору зразків на проведення досліджень. 8 квітня 2020 року районний центр первинної медико-санітарної допомоги отримає 300 швидких тестів на COVID-19.

Схема взаємодії при підозрі на захворювання:

Пацієнт телефонує сімейному лікарю ➡ сімейний лікар відвідує та повідомляє центр ➡ головний лікар центру направляє мобільну бригаду ➡ мобільна бригада виїжджає для забору зразків на проведення досліджень та передає в їх в лабораторний центр ➡ інфекційна лікарня м. Костянтинівка, лабораторний центр м. Костянтинівка приймає зразки та перенаправляє в обласний центр ➡ обласний центр ВІЛ м. Слов’янськ робить дослідження та висновок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!     Сімейний лікар приймає рішення щодо ізоляції пацієнта вдома чи госпіталізації його в інфекційну лікарню.

Бригада     швидкої медичної допомоги виїжджає до осіб з підозрою на COVID-19, якщо:

  • вік 60+;
  • дитина до 3-х років;
  • люди з бронхіальною астмою;
  • люди хворі на діабет;
  • люди з серцево-судинними захворюваннями.

Бережіть себе та своїх близьких!