Заходи до Дня рідної мови

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Марківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У цей день в школі пройшли заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..»: конкурси, виставки, змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематична лінійка, класні години тощо. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
• донести до учнів красу і багатство української мови;
• спонукати учнів до творчої праці;
• розвивати мовленнєві здібності учнів;
• збагачувати словниковий запас;
• виховувати повагу до рідного слова.
Постійний творчий пошук педагогів знайшов досить вдале відображення на уроках української мови та позакласних заходах.
Учитель української мови та літератури Міхневська А.Н. у 5 класі провела мовну гру на тему «Лінгвістичний ігроленд», у ході якої учні повторили й закріпили норми орфоепії, орфографії, граматичне та лексичне значення окремих частин мови, виготовили лепбук “Цікаві факти про українську мову”.
Класоводи 1-4 класів провели виховну годину на тему «Любіть Україну і мову її солов’їну».
Ранкове коло для учнів 1-11 класів “Краща мова єднання – це українська!” провели учні 2 класу та класовод Голосна Н.В.
Цього дня було визначено кращий учнівський зошит, переможницею стала Поліщук Вероніка та Паршина Світлана учениці 5-7-го класу.
Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.
Плекаймо рідну мову, бережімо рідну мову! Саме сьогодні, у нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучать особливо актуально.