Заходи до Дня пам’яті жертв голодомору

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років. З 18.11 по 22.11.2019 року у рамках раніше складеного плану було обмежено проведення розважальних заходів у Софіївському НВК, приспущено прапор та вшановано пам’ять загиблих від голоду земляків хвилиною мовчання.

Було проведено загальношкільну лінійку – «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття», на якій увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.
В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Вчителями було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.
Урок пам’яті «Причини й перебіг Голодомору 1932-1933 рр. – геноциду українського народу» провів вчитель історії Андреєв Ю.А. на якому розповів про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.
Класні керівники провели виховні години «З присвятою замордованим голодом…» (5-8 кл.); «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття», «Упокорення голодом» (9, 11 кл.). Ці заходи запам’ятаються усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі однолітків, вчителів.
Шкільна бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів: бібліотекар організувала книжкову виставку на тему «Голодомор – геноцид української нації».
Завершився тиждень скорботи виховним заходом «Запалимо свічки». А 23 листопада всі учні школи рівно о 16-й годині приєднаються до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».
Наш найсвятіший обов’язок сьогодні — зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих; пам’ять про тих, хто не дожив; пам’ять про тих, хто недолюбив; пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.