З Міжнародний день рідної мови!

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Відтоді це свято стало ще одним днем вшанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

Мова — духовна скарбниця нації, її найцінніший дар. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Шановні жителі Костянтинівського району!

Вітаю вас з Міжнародний день рідної мови!

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом! Щастя вам, добра та миру!

 

З повагою

голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов