Всеукраїнський тиждень права

Я – Людина, хоча ще дитина!
Я живу! Маю право жити!
Я хочу бачити світ лиш добрим…
Не розбийте моїх рожевих мрій!
 
Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний День прав людини тому, що саме в цей день в далекому 1948 році було прийнято дуже важливий документ – Загальну Декларацію прав людини. Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством.
Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів.
 
В рамках тижня у Торському НВК були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій:
— всеукраїнський урок «Права людини» для учнів 7-11 класів. Були висвітлили питання міжнародно – правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття та сутності прав людини, основних механізмів її захисту.
— прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури Шгоян Г.Н. була проведена лекція на тему «Відповідальність за «шкідливі звички» (адміністративна, кримінальна)» для учнів 7 – 11 класів;
— круглий стіл з лідерами учнівського самоврядування на тему «Права людини у сучасному світі»;
— тренінг «Особливості толерантного спілкування в соціумі»;
— квест для учнів 5 – 11 класів на тему «Підлітки мають знати свої права»;
— виховні години для учнів 1 – 11 класів.
Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.