Волі народної звін

Історія знає багато жертв в ім’я ідеї, але аналогічної Крутам не було. У добу Хрестових походів звільняти Єрусалим вирушили тисячі охоплених ентузіазмом дітей. Вони загинули із світлою вірою в Царство небесне і вічне життя. Із вірою в перемогу билися до загину юнаки Греції та Риму. А що, власне, тут, під Крутами, сталося? Хто були ті юні завзятці? Чи вірили вони у свої сили? Чого прагнули гімназисти та студенти, що не визнавали війни і смертної кари, засуджували будь¬ яке насильство, а тим більше вбивство? На всі ці питання впродовж дня знаходили відповідь учні Торського НВК, а допомагали їм в цьому вчителі.
Для учнів були проведені:
• виховний захід «Волі народної дзвін (Бій під Крутами 29 січня 1918 р.»;
• флешбек – екскурсія і знайомство із минулим «Історична драма «Крути»;
• година пам’яті «Бій під Крутами – героїчний вчинок української молоді»;
• учнями 8-10 класів була підготовлена тематична зона присвячена героям Крут.
Під час проведених заходів учні дивилися фільм «Лист без конверта», читали вірші, переглянули презентацію «Крути», прослухали пісня Сергія Василюка «Ніколи не плач», вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.
Стаючи дорослими, ми все сильніше відчуваємо важливість багатьох простих, незначних подій. Відобразити їх важко. Так само важко описати пейзаж звичайної, зовсім не екзотичної природи. Але чим гостріше відчуваєш, яке складне наше життя й яке воно коротке, тим більша необхідність замислитися над простими істинами, виразити їх словами. І нагадати про них, перш за все, самому собі і жити, і діяти у згоді з ними.
Коли наша пам’ять згадує про такі події, ми починаємо більше цінувати тишу мирного життя, спокійне сяйво сонця, прозорість повітря.