Волі народної дзвін…

29 січня 2019 р. виповнився 101 рік з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькими загарбниками доби першої українсько-радянської війни.

Хоча бій під Крутами й завершився військовою поразкою для Української Центральної Ради, на довгі часи він став прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності.

З метою вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли у бою під Крутами у січні 1918 року в Софіївському НВК було проведено ряд тематичних заходів, що висвітлюють достовірну інформацію про історичні події Української революції 1917-1921 років. Під час проведення виховних годин у формі уроків мужності, досліджень «Бій під крутами: відомі й маловідомі сторінки» учні ознайомились з однією із трагічних сторінок історії України.

Учнівське самоврядування «СТАРТ» підготувало загальношкільну лінійку «Волі народної дзвін», на якій розповіли про героїчний вчинок загиблих юнаків, провели героїко-патріотичні читання «Крути за славу і честь України» та вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.