Відкриття  пам’ятного знаку «Дітям війни» в селищі Бересток

9 травня  2018 року  відбулося урочисте відкриття  пам’ятного знаку «Дітям війни» в селищі Бересток Костянтинівського району.

У 2015 році на території селища Бересток було закладено перший камінь майбутньої споруди. Діти війни — це наші батьки, які пережили голод і війну, зробили свій внесок у велику Перемогу над загарбниками, відбудували повоєнне господарство та розбудували державу. Діти війни – це і сьогоднішні свідки АТО на Донбасі. Тому пам’ять про них повинна передаватися з покоління в покоління і дбайливо зберігатися нащадками, вони заслуговують на слова вдячності, повагу й турботу від суспільства  і мають бути викарбувані й увічнені в граніті пам’ятника.  Адже тільки у цьому населеному пункті 30 % мешканців  мають статус «Діти війни».

Зусиллями новоствореної первинної організації ветеранів с-ща Бересток (голова О.В.Бондаренко), Громадської організації «Берестовчанці» (голова Л.Б.Ліханова), депутата Іллінівської сільської ради  Н.М.Селедцової проводилися  заходи, спрямовані на досягнення цієї мети. Внесок  по збору коштів на виготовлення пам’ятного знаку зробила Степаненко Лариса Миколаївна — депутат райради від селища, депутати Костянтинівської районної ради  Т.Б. Поправка, А.В. Луненко, А. М. Поляцьковий, керівники  сільгоспгосподарств підприємств  С.П. Кюрджиєв, А.М.Гарбуз.  Члени громадської  організації  висадили троянди, алею горобини.

Іллінівська Об’єднана Територіальна Громада (голова В.О.Маринич) виділила кошти на благоустрій території.

Право відкрити пам’ятний знак Дітям війни надали:

— заступнику голови Костянтинівської районної ради, депутату районної ради  від селища «Бересток» Степаненко Ларисі Миколаївні;

— заступнику  Іллінівського сільського голови Лебедевій Наталії Володимирівні;

— голові первинної ветеранської організації на селищі «Бересток» Бондаренку Олександру Вікторовичу;

— голові Громадської організації «Берестовчанці» Ліхановій  Ларисі Борисівні;

— дитині війні Вітковській Лідії Іванівні.

Після церемонії на площі біля клубу лунали вірші, пісні, в яких згадувалися події 73-річної давнини і події сьогодення. Пронизливо прозвучало звернення від голови Громадської організації «Берестовчанці» Ліханової Лариси Борисівни до всіх присутніх, щоб не забували про ветеранів, про працівників тилу, вдів, в`язнів концтаборів і допомагали їм.

А завершилося свято традиційною солдатською кашею, піснями та танцями.