Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся

9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвою рідного слова і його безсмертних творців. Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця мова українська.
 
Цей день у Торському НВК був дуже насиченим та став дійсно святом для учнів та вчителів. Розпочався День писемності та мови із «Гімну українській мові» та загальношкільної виховної години, яка супроводжувалася відеопрезентаціями, під час яких учні могли побачити прекрасні куточки рідної України. Під час виховної години учні пригадали етапи становлення та розвитку рідної мови, вшанували пам’ять Преподобного Нестора Літописця, незабули і про відомого бізнесмена і мецената з Канади Петра Яцика.
 
Традиційно у НВК відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. Цього року було проведено: мовний КВК «Знавці рідного слова» (2, 4кл.), квест-гру «Батьківська мова» (3 кл.), класні виховні години під гаслом «Мова – коштовний скарб народу», об 11.00 годині учні 7-10 класів, педагоги, працівники НВК долучилися до написання ХVІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, умова якого не перевірка знань з орфографії та пунктуації, а єднання в одну спільну українську родину. Також цього дня, це вже стало традицією, стартував І етап ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, учасниками якого стали учні 3-10 класів.
 
Отже, сьогоднішній день був дуже насиченим, змістовним та цікавим, а учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.