«Україна Соборна»

22 січня в нашій державі велике свято – День Соборності України. Саме тому в Марківській ЗОШ вже з перших хвилин роботи розпочалися святкові заходи. У фойє школи створена яскрава композиція «22 січня -День Соборності України» та фотозона. Першим уроком у 1-11 класах був єдиний урок на тему «Акт Злуки – втілення ідеалу соборної України», метою яких було поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики.
В музеї створено виставку, в якій розміщено історію проголошення Акту Злуки, створення Універсалу Директорії Української Народної Республіки про об’єднання УНР і ЗУНР в «одноцільну суверенну народну республіку». 22 січня 1919 р., в шкільній бібліотеці тематичну виставку художньо-публіцистичної літератури «Україна Соборна». Напередодні свята учнівське самоврядування школи випустило флаєр «Вітаємо з Днем Соборності України!» та розмістило його в соціальних мережах.
Для учнів 8-11 класів був проведений відеоурок на тему: «Відеоісторія: Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років».
Учні 1 класу створювали лепбук «100 років Соборності України», а старшокласники взяли участь у Міжнародному флешмобі єдності «United Ukraine».
В кінці дня для учнів проведена квест-гра. Було створено 4 команди: дві з учнів початкових класів і дві з учнів 6-8 класів. Кожна команда вибрала свого капітана та придумала назву. Учні 9-11 класів зустрічали команди на пунктах та проводили конкурси. Під час гри учні відвідали такі пункти:«Годинник» (історія України),«Чоботи» (географія України),«Книга» (українська мова та література»), «Пензлик» (мистецтво).
Серед учнів 2-4 класів переможцями стала команда «Знавці України»- І місце, а команда «Переможці» — ІІ місце.
Серед учнів 6-8 класів переможцями стала команда «Захисники своєї країни» І місце, а команда «Українці» — ІІ місце.
Свято закінчилося флешмобом, присвяченим 100-річчю Акту Злуки «Україна – суверенна, незалежна держава».