Участь в археолого-етнографічних заходах «Дотик до минулого»

З 11 по 14 червня 2018 року учні Іванопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів на чолі з учителем цієї школи Людмилою Петрівною Лавровою брали участь в археолого-етнографічних заходах «Дотик до минулого», що проходили в с. Торське Лиманського району.

У день заїзду команд відбулося урочисте відкриття археолого-етнографічних заходів та історико-краєзнавча гра «Брейн-ринг».

Потім діти ознайомилися з теоретичними частинами майстер-класів «Традиції прання та прасування в Україні», «Символіка та семантика українського рушника». Також методисти розповіли школярам про дослідження навколишнього середовища методами біоіндикації та дали майстер-клас із плетіння тину. Всі бажаючі брали участь в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». Як і «Брейн-ринг», ця гра стала етапом підготовки до заключного туру тематичної гри «Українська революція 1917 – 1921 років: сто років боротьби».

Також для учасників заходу була організована демонстрація приготування козацького куліша за традиційною технологією та розважальна програма «Караоке на галявині».

Трохи пізніше діти мали змогу застосувати отримані теоретичні знання з етнографії та екології на практиці. Із захватом молодь бралася і за прання білизни прадідівським методом, і за декоративне плетіння тину, і за складання паспорту музейних експонатів, і за розгадування семантичного коду українського рушника. Згодом діти досліджували екологічний стан мінеральних джерел с. Торське та занурювалися в історичне минуле рідної країни, про що свідчить високий рівень, продемонстрований командами в ході заключного туру інтелектуальної гри з історії України.