Участь у тренінгу

Представники Костянтинівського району взяли участь у тренінгу “Докази пошкоджень/руйнувань у порушеннях житлових, земельних і майнових прав. Реєстраційна документація в діяльності голів сільських (селищних) рад” для голів та секретарів сільських (селищних) рад Донецької області, що розташовані вздовж лінії розмежування, який провела Норвезька рада у справах біженців (NRC)  13-14 квітня 2017 року в м.Краматорськ.

13 квітня учасники тренінгу обговорили з представником Норвезької ради у справах біженців очікування і цілі, отримали методичні рекомендації проведення обстеження нерухомого майна пошкодженого під час проведення АТО, заслухали судову практику щодо компенсації за пошкоджене або зруйноване майно. Представник Української Асоціації районних та обласних рад доповів про правові аспекти процесу децентралізації, що супроводжуються передачею повноважень на місця.

Другий день був присвячений ознайомленню зі змінами у законодавстві, що набули чинності у 2017 році, та їхньому впливу на права внутрішньо переміщених осіб. Представник Департаменту Соціального захисту населення Донецької ОДА доповів про надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах.

Представники місцевого самоврядування проінформували щодо реєстраційних процедур, повноваження у проведенні яких передані територіальним громадам; інституту старости; громадських організацій та інше. Так, начальник відділу аналітики, регіонального розвитку та бюджетних програм Костянтинівської районної ради, координатор ресурсного центру громад району Сергій Івахнін виступив на тему «Ресурсний центр як об’єднувач голови, старост, ГО і населення».

Завершився тренінг тестуванням набутих знань, які провів представник Норвезької ради у справах біженців.