Ти пам’ятай, ніколи не забуть…

Пливуть літа, як дим у безвість хмуру,
І двічі жить на світі не дано.
Дивіться ж, діти, не споганьте здуру
Обпалене війною знамено.
Живіть собі без кривди, без тривоги.
Свободою втішайтесь, як орли
Та честь дідів не затопчіть під ноги,
Щоб ваші діти вас не прокляли.

Швидко, мов струмки води, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам’ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас у залах музеїв, із сторінок книг, її мужню та величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.

В останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від нацистських окупантів. Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Саме з метою поглибити знання учнів з історії Другої світової війни, показати, наскільки важливо сьогодні пам’ятати уроки історії та подвиги наших дідів і прадідів 18 жовтня в Торському НВК пройшла урочиста лінійка пам’яті «Ти пам’ятай, ніколи не забуть…». Протягом заходу старшими учнями школи були розіграні дві сценки «Зустріч поколінь» та «Ранок 22 червня», також звучали вірші, були переглянуті фрагменти воєнної кінохроніки. В кінці лінійки під час звучання пісні Н. Бучинської «Свята перемога» діти склали фразу «Навчіться берегти мир!».

Підсумовуючи все почуте і побачене, ми зробили висновок, що скільки б не пройшло десятирічь, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

Джерело: Торський НВК