Семінар-практикум «Складання індивідуальної програми розвитку»

4 листопада 2019 року на базі Костянтинівської районної ради фахівці інклюзивно-ресурсного центру провели семінар-практикум для асистентів вчителів з питання щодо складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами.
На початку заходу вчитель-логопед ІРЦ Соболекова О.М. розповіла педагогічним працівникам про організацію співпраці асистента вчителя та вчителя-логопеда, ознайомила з мовленнєвими порушеннями дітей з обмеженими можливостями та наголосила на необхідності виконання додаткових вправ з розвитку мовленнєвого дихання, які будуть сприяти формуванню фонематичних процесів та розвитку дрібної моторики.
Директор ІРЦ Гріцаєнко А.С. ознайомила присутніх з індивідуалізацією навчально-виховного процесу як основною умовою у забезпеченні успішного навчання дитини з ООП в закладі освіти. Учасники заходу отримали методичні поради щодо організації команди супроводу та складання індивідуальної програми розвитку. Працюючи в малих групах, асистенти вчителів мали змогу відпрацювати практичні навички щодо складання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП. Практично значимим у діяльності учасників семінару стали завдання щодо складання індивідуальної навчального плану та програми. Фахівці ІРЦ надали ґрунтовні відповіді на запитання учасників семінару з даної проблеми. Таким чином, данний захід був не тільки змістовним та насиченим, але й мав високу результативність та зацікавленість педагогічних працівників.