Семінар для педагогів-організаторів

Згідно з планом роботи відділу освіти та Костянтинівського РЦДЮТ 22.11.2019р. на базі Новодмитрівського НВК пройшов семінар для педагогів-організаторів на тему: «Модернізація підходів до впровадження музейної педагогіки у національно-патріотичне виховання учнівської молоді».

Розпочався семінар з привітання адміністрації школи та отамана ДГО «Козацька республіка», під час якого учасники мали змогу за допомогою QR-коду зареєструватися та заповнити Google-анкету учасника семінару.

Змістовною та цікавою була екскурсія в шкільний музей «Струни серця», яку провели вихованці гуртка «Музейна реконструкція», вони ознайомили присутніх з історією школи, українського козацтва та оновленими експозиціями музею. По закінченню екскурсії усі присутні отримали подарунки — дерев’яні магніти на яких випалена козацька тематика.

Під час теоретично-практичного модулю педагог-організатор, керівник гуртка «Музейна реконструкція», завідувач шкільного історико — краєзнавчого музею «Струни серця» Гусар Т.О. виступила с доповіддю-презентацією на тему: «Освітньо — виховний потенціал музею «Струни серця». Був представлений детальний аналіз роботи шкільного музею та історія його створення.

З метою обміну досвідом роботи для виступу був запрошений керівник гуртка «Історична реконструкція» Костянтинівського ЦДЮТ Перепелиця В.М.. Він розповів про особливості заняття гуртка, які включають фізичні тренування та стрільби з лука і арбалетів. Тренування проходять із застосуванням м’якого спорядження. В рамках курсу проводиться теоретичне вивчення повсякденності Київської Русі та Європи розвинутого Середньовіччя, а також самостійне створення елементів матеріальної культури на кшталт середньовічних замків. Головним було зазначено те, що для становлення громадянина-патріота у вигляді гуртків історичної реконструкції є важливим для системного виховання патріотизму підлітків та реалізації переходу від бажання вихованців бути патріотами своєї Батьківщини до патріотичного діяння в ім’я України.

Під час семінару для уваги педагогів-організаторів був презентований перший в районі музей хліба «Від зернини до хлібини», яких було створено на базі Іванопільської СШ. Педагог-організатор Пашкова Ю.Г. розповіла про особливості експонування незвичайних музеалій, про технологію підготовки хліба до експонування та його збереження.

Наприкінці теоретичного модулю директор РЦДЮТ Пелих М.Е. та методист РЦДЮТ Рудіченко С.М. представили до розгляду інформаційний каталог «Спектр не традиційних форм культурно-освітньої діяльності шкільного музею». В ході презентації було визначено важливість діяльності шкільних музеїв через створення відкритих культурно-освітніх майданчиків, необхідність утримання балансу між традиційними функціями музейного закладу та передовими атракційними технологіями, сприяння використання музеями комп’ютерних технологій та форми інтеграції шкільних музеїв у сферу дозвілля.

В практичному блоці учасники семінару мали змогу відвідати виховний захід урочисту посвяту в козачата «Козачата по веселковим стежинкам», який підготували заступник директора з виховної роботи Толоконнікова Ж.В. та педагог-організатор Гусар Т.О.. Обряд посвяти в козачата був проведений з елементами історичної реконструкції за часів козацтва.

За підсумками семінару всі учасники отримали сертифікати, які засвідчують участь в роботі семінару.