Рястівські читання

Поезія Юрія Ряста – це добірне зерно, яке  зійшло на благодатному ґрунті й заколосилося добрим урожаєм у книжках: «Мати і сонях», «Многая літа», «Курай», «Яворовий дощик».

Юрій Валентинович Каверін пов’язаний із нашим краєм. Ми знаємо його як  поета, педагога, перекладача, журналіста,  Лауреата  премії НСПУ «Благовіст», шануємо його і як нашого земляка, скромної людини і великого українця.

27 лютого 2020 року в Іванопільському сільському будинку культури відбулися ІV районні Рястівські читання на тему «Об’єднані любов’ю до України…», присвячені 75-річчю з Дня народження Юрія Ряста (Каверіна).

На читаннях були присутні заступник голови Костянтинівської районної ради Лариса Степаненко, начальник відділу освіти Костянтинівської райдержадміністрації Наталія Костомарова, представники методичного кабінету, голова екологічної громадської організації «Бахмат» Володимир Березін, учителі та учні освітніх закладів, працівники музею, бібліотекарі району, а також завітали на зустріч й запрошені учні та педагоги Іллінівської ОТГ. Прибула на Свято Поезії і дружина Ю.Ряста Світлана Каверіна.

У фоє юні художники шкіл району презентували галерею творчих робіт, а бібліотекар РБК «Ювілейний» Марина Неміш організувала фотовиставку, присвячену Рясту.

Відкрили Рястівські читання вихованці гуртка «Берегинька» Іванопільської СШ. Програму цьогорічних читань продовжив «Мистецький мікс» у трьох номінаціях: «Поетичний батл», «Парад літературних героїв» та «Юні поети».
Головним завданням педагогів було залучення до читань учнів початкових та середніх класів (минулі роки брали участь старшокласники) за дитячою збіркою «Яворовий дощик». Школярі вразили виразним декламуванням у «Поетичному батлі», а демонстрація творів митця у мініспектаклях, акторська майстерність, режисерське рішення просто зачарували глядачів. Неповторно, оригінально, креативно й динамічно відбувся «Парад літературних героїв» – театральне дійство. Видно було відмінну роботу команд усіх шкіл. Радісні обличчя дітей, їх неповторність і таланти викликали і подив, і захоплення, і натхнення…
Юні поети: Вікторія Костиря (учениця 8 класу Новодмитрівського НВК), Марія Селіверстова та Микола Гейченко (учні 5 класу Кіндратівської СШ), Дар’я Фоменко (учениця 11 класу Іванопільської СШ) представили власні поетичні твори.

Обрамили захід музичним калейдоскопом дитячі творчі колективи: ансамблі «Каприз» Новодмитрівського НВК (керівник Ж.В.Толоконнікова), «Наша марка» Марківської ЗОШ (керівник О.М.Фартушна), театр пісні «Веселка» Кіндратівського ЦКтаД (керівник Н.С.Зуйкова-Микитюк), фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегинька» Іванопільської СШ (керівник Л.П.Лаврова).
Особливим було музичне привітання від батьків Білокузьминівської ЗОШ у виконанні Оксани Шикової.
Велика подяка всім творчим колективам району за вшанування нашого земляка. Зрозуміло, що за підготовкою до Рястівських читань стоїть набагато більше … Творчість Юрія Ряста надихає молоде покоління на нові звитяги, адже він умів любити свій народ і свою землю, намагався глибоко пізнати життя, відчувати людські душі.