Рік 33… Голод… Голод…

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.

24 листопада в нашій державі відзначався День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову перед трагічною сторінкою свого життя. Прах семи з половиною мільйонів стукає в наші серця. Їх ніхто не судив, от­же, ніхто не реабілітує. Ніхто, крім нас з вами, їхніх співвітчизників і довговічних боржників.

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе в трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра.

Вчора – це наша історія, а кожен урок історії – це урок знань про минуле, сучасне нашого народу, можливість зазирнути краєчком ока у майбутнє. Минуле було різним: радісним і сумним, а було ще й трагічним. Учні Торського НВК торкнулись саме трагічних сторінок життя нашої України.

У зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років у Торському НВК було сплановано та проведено заходи пам’яті мільйонів українців, які загинули мучениць­кою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках: прес-кит «Лиха коса Голодомору 1932-1933 рр.» (10 клас), усний журнал «Запали свічку пам’яті» (8-9 клас), акція пам’яті «Квітка НЕЗАБУДЬКА – символ вшанування жертв Голодомору» (3 клас), загальношкільна лінійка «Рік 33… Голод…Голод…», інформаційна хвилина «Не погасити пам’яті вогонь» (5-6 клас), виготовлення брошури «Україна. Голодомор. Пам’ятаємо» (3 клас), бесіда «Пам’ять живе у наших серцях» (2-4 класи).

Многостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати її чорних сторінок. Нехай же наша школа стане сьогодні храмом духовності, храмом Скорботи і Пам’яті.

Джерело: Торський НВК