Районне свято «Видатні жінки Костянтинівського району»

3 березня 2018 року в селі Білокузьминівка відбулося районне свято «Видатні жінки Костянтинівського району».

Цього чудового дня у сільському Центрі дозвілля зібралося чимало гостей, щоб віддати данину любові й захоплення тим, хто плідно працював задля добробуту нашої Батьківщини – жінкам Костянтинівського району.

На заході були відзначені Грамотами Костянтинівської районної організації «Спілка жінок України» та щирими словами подяки милі, тендітні жінки нашого району. Їх роль у становленні Костянтинівського району просто не оцінена.

В нашому районі сучасним прикладом жінки-берегині стала Тетяна Голубєва. Родина Тетяни створила дитячий будинок сімейного типу, де на сьогоднішній день виховується 10 дітей, 9 із яких прийомні. Всі діти відчувають справжню материнську любов. Зразком для наслідування є багатодітні мами – Тетяна Говтва та Оксана Губар, які разом зі своїми чоловіками виховують дітей у любові та піклуванні, а також того беруть активну участь у житті громади, всім серцем вболіваючи за її розвиток.

Історія налічує безліч видатних жінок в галузі освіти. Серед сучасних взірців нашого району начальник відділу освіти райдержадміністрації  Наталія Костомарова, а також директори та вчителі шкіл. Наприклад, директор Іванопільської школи Тетяна Долгих вже 32 роки виховує молоде покоління. ЇЇ вихованці щиро вдячні їй за знання та щоразу підтверджують своє визнання перемогами у різноманітних конкурсах. Багато доброго можно сказати про вчителя цієї ж школи, керівника гуртка «Берегинька» Людмилу Лаврова, під її чуйним керівництво учні Іванопільської школи постійно займають призові місця, а вихованці «Берегиньки» просто обожнюють свого керівника. «Школа для мене — це храм науки, це святиня, це майбутнє моїх вихованців», — так говорить про свою справу Олена Горічева — учитель Білокузьминівської школи, активістка громадського життя, депутат районної ради,  керівник  Віролюбівського  музею «Пам’ять  серця». Олену Володимирівну дуже цінує колектив школи та щиро люблять діти. Найзавзятішим працівником вже багато років залишається методист відділу освіти Антоніна Годунова, вона запалює своєю енергією та творчою ініціативою всіх навкруги колег. Для цих жінок виховання дітей це не просто робота – це поклик душі.

Загалом жінка і освіту може дати і медичну допомогу, підтримати у важку хвилину. Саме такими є соціальні працівники. Наприклад, Світлана Заболотна та Лариса Муковоз — завжди уважні та співчутливі. Для людей, яким необхідна підтримка вони перша допомога та надія.

Бути напоготові – відмінна риса характеру жінок, яка  притаманна медичним працівникам. На чолі з головним лікарем первинної медико-санітарної допомоги Наталією Ліхтенштейн, працюють ті, що за багато років плідної праці не словом, а ділом довели, що здоров’я людини найголовніше. Ці жінки-лікарі зранку до пізнього вечора готові допомагати всім, хто цього потребує.

Сучасна жінка Костянтинівського району – активна, цілеспрямована та сильна. Вона не тільки гарна домогосподарка, а й мудрий керівник. Яскравий приклад тому голова райдержадміністрації Наталія Винниченко, її заступник Вікторія Лоцман, керівник апарату Людмила Таранік та заступник голови районної ради Лариса Степаненко. За роки своєї діяльності Лариса Миколаївна Степаненко отримала багато нагород – має Почесні грамоти  Донецької обласної ради, секретаріату Національної спілки журналістів України, а також Грамоти Президента України, Верховної Ради України та Ради Українського козацтва, є «Відмінником освіти України». І це далеко не весь список нагород. За ініціативи та співавторства Лариси Миколаївни були видані 5 книг про район, вона активно займається збереженням історії рідного краю, примноженням національних надбань Костянтинівського району.

Говорячи про жінок-керівників неможна не відзначити Ольгу Федорову — керівника СТОВ «Урожай», депутата районної ради. Ольга Сергіївна бачить основну лінію успіху в людському факторі. «У мене найкращі доярки, пастухи, механізатори. Наш колектив як велика дружна сім’я. Не було б людей, не було б і СТОВ «Урожай», — говорить Федорова.

Окрему ланку займають жінки, які очолюють сільські ради. Ці чарівні жінки на своїх плечах мужньо тримають села, які знаходяться в їх підпорядкуванні.

Реалізувавши себе в усіх сферах життя жінка не перестає допомогати іншим і залишається не байдужою до долі нашого району. Такою є голова районної ради ветеранів Тамара Резніченко, яку позаочі  називають «добра фея для тих, кому за …». По натурі Тамара Петрівна — борець, патріот свого району та переможниця.

Це далеко не всі жінки Костянтинівського району з великою душею, які безкорисливі для себе і яких по праву можна  назвати героїнями сучасності.