Публічна дискусія «Інтеграція українських підприємств до європейських ринків: регіональний контекст»

Начальник відділу аналітики, регіонального розвитку та бюджетних програм Костянтинівської районної ради Сергій Івахнін взяв участь у публічній дискусії «Інтеграція українських підприємств до європейських ринків: регіональний контекст», що відбулася 02 червня 2017 р. в Антикризовому медіа центрі м.Краматорськ.

Питання що обговорювалися:

— загальна картина: скільки великих та малих підприємств Донецької області на сьогодні працює на європейський ринок? Наскільки вони успішні? З якими найголовнішими проблемами доводиться стикатися?

— які перспективи у донецького бізнесу в підкорюванні європейських ринків, залученні інвесторів та партнерів у зв’язку з проведенням АТО?

— чи відбувається перепрофілювання великих промислових підприємств Донеччини? Які основні проблеми виникають у цьому процесі?

— наскільки складно українському підприємству відкрити філіал в країнах – членах ЄС?

— чи можуть «вижити» на європейських ринках товари/послуги, які пропонує малий та середній бізнес?

— що необхідно змінити у процедурах стандартизації, сертифікації товарів, встановлення екологічних норм тощо?

— чи існують проблеми з перебуванням громадян України, які здійснюють підприємницьку діяльність, на території країн ЄС?

— що думають експерти та представники великого і малого бізнесу про умови роботи в рамках Зони вільної торгівлі?

Дискусія відбулась в рамках проекту «Просування проєвропейських реформ в Донецькій та Луганській областях» за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і Європейської правди “Просування реформ в регіони” при сприянні Європейського Союзу.