Перший районний еколого-туристичний фестиваль «ЕкоТурФест»

30 вересня 2017 року в селі Білокузьминівка пройшов перший районний еколого-туристичний фестиваль «ЕкоТурФест», в рамках якого також відбувся І (районний) етап дитячо-юноцької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура).

На урочистий захід завітали почесні гості: голова Костянтинівської районної державної адміністрації Наталія Виниченко, голова районної ради Олександр Оносов, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ісаков, заступник голови райдержадміністрації Вікторія Лоцман, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Таранік, начальник відділу культури, молоді, спорту і туризму райдержадміністрації Вікторія Казімір, генерал-атоман представник гетьмана українського козацтва Донецької області Олександр Галушко, майор Костянтинівського об’єднаного військомату Михайло Захарченко. Очільники району побажали міцного здоров’я та вдалого виступу учасникам гри.

Право підняти Державний Прапор України було надано прапороносцям рою Тарасівського НВК – переможцям військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) минулого року.

У програмі фестивалю були демонстрація авіа-моделювання, запуск повітряних зміїв, конкурс шпаківень і флюгерів, висадження зеленої алеї. В ході гри пройшли змагання за такими видами: «Впоряд» (стройова підготовка), змагання «Смуга перешкод», конкурс «Рятівник», вікторина «Відун», комбінована військово-спортивна естафета, звитяжні змагання «Лава на лаву», конкурс «Таборування», силове змагання «Перетягування линви». Учні шкіл району продемонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та вправність. Заняття спортом та здоровий спосіб життя – це повсякденні правила учасників заходу.

Головними завданнями гри є виховання дітей та молоді у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей; формування у молоді високих морально-психологічних якостей: мужності, сміливості, рішучості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності; впровадження військово-прикладних видів спорту, єдиноборств, народних ігор та забав з метою гартування духу й тіла; вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації та військового конфлікту, надання першої допомоги;  пропагування та популяризація здорового способу життя.

За підсумками змагань перше місце посіла команда Тарасівського НВК, друге місце – команда Зорянської СШ, третє — команда Іллінівської СШ.
Учасників та переможців конкурсів шпаківень і флюгерів та авіа планеристів було нагороджено Дипломами відділу культури, молоді, спорту і туризму райдержадміністрації та районного будинку культури «Ювілейний», а також та цінними і солодкими подарунками.