«Пам’ятаємо про Крути»

З нагоди Дня пам’яті Героїв Крут в педагоги Новодмитрівського НВК провели низку тематичних заходів:

Для учнів 10-ого класу пройшов пізнавальний кінозал «Пам’ятаємо про Крути», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року.
До перегляду документального фільму «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія» долучились учні 8-А та 8-Б класів. Після перегляду фільму всі присутні дійшли до висновку: не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
Для учнів 4-их класів було організовано інформаційну хвилину «Пам’ятай про Крути», під час якої увагу було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.
Для учнів середньої ланки у бібліотеці було проведено бесіду-огляд «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного»
Бій під Крутами — це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.