Олексини читання 

15 січня 2019 року в приміщенні Костянтинівської районної ради відбулися ХІІІ Олексини читання  на   тему: «Олекса Тихий як багатогранна особистість».

Читання проводяться з метою виховання в учнів почуття патріотизму, любові до рідного краю, вміння мати і відстоювати свою життєву позицію.

В заході взяли участь голова Костянтинівської райдержадміністрації Олексій Рослов; заступник голови районної ради Лариса Степаненко; начальник відділу освіти Наталія Костомарова; голова товариства імені Олекси Тихого Євген Шаповалов; голова громадської організації «Бахмат», журналіст газети «Провінція» Володимир Березін; завідувач методичним кабінетом Вікторія Ходакова; головний спеціаліст відділу освіти Катерина Кабанцева; директор Центру дитячої та юнацької творчості Маргарита Пелих; методисти методичного кабінету Антоніна Годунова та Ольга Макаренко.

Захід розпочався вітальними словами О.Рослова, Л.Степаненко та Н.Костомарової.

Перед тим, як було надано слово конкурсантам, учні Новодмитрівського навчально-виховного комплексу презентували відеоекскурс сторінками життєвого та творчого шляху Олекси Тихого.

Учасниками ХІІІ Олексиних читань стали учні 8-11 класів навчальних закладів району, а саме: Богдан Бодерлан (Білокузьминівська ЗОШ), Катерина Кривенко (Новодмитрівський НВК), Софія Василенко (Марківська ЗОШ), Євгенія Бітюкова (Іванопільська СШ), Софія Тремба (Софіївський НВК) та Назар Пічняков Назар (Кіндратівська СШ).

Усі представлені роботи були актуальними і відрізнялися глибиною сюжету, несли смислове навантаження. Учні детально розкривали моральні принципи свого земляка, говорили про те, що він був великим сином свого народу, боровся за справедливість і права людини. Уся система поглядів і героїчна боротьба Олекси Тихого засвідчують його глибоку освіченість, професіоналізм і патріотичність. Його спадщина має стати здобутком нашої молоді та втілюватися в життя. Щоразу, ознайомлюючись з особистістю нашого земляка, кожен, хто має в серці любов до своєї країни, знайде відлуння цих слів у сьогоденні.
Члени журі та гості читань висловили подяку всім учасникам конкурсу, зазначивши, що всі роботи були гідні, вагомі та заслуговують на увагу.
За підсумками І (відбіркового) етапу ХІІІ Олексиних читань на тему «Олекса Тихий як багатогранна особистість» перше місце зайняли роботи С.Василенко, учениці Марківської школи на тему «Високоморальна особистість Олекси Тихого як носія Гідності» та Є.Бітюкової, учениці Іванопільської школи на тему «Психологія мислення Олекси Тихого і наше сьогодення». Вони і будуть представляти Костянтинівський район в обласних фінальних читаннях.
Запрошено також взяти участь в обласному заході і Б.Бодерлана, учня Білокузьминівської школи.
Голова регіонального товариства імені Олекси Тихого Шаповалов Євген Олексійович відзначив високий рівень підготовки учнів і системну роботу в районі з патріотичного виховання молоді. Він вручив присутнім спеціальну літературу про діяльність нашого земляка.