Олексини читання

По ініціативі регіонального товариства імені Олекси Тихого з метою виховання в учнів почуття патріотизму та любові до рідного краю в Костянтинівському районі щорічно проводяться Олексині читання на честь українського патріота, педагога, правозахисника, дисидента, філософа, мовознавця, нашого видатного земляка Олекси Тихого.

15 січня 2019 року в приміщенні Костянтинівської районної ради відбувся І (відбірковий) етап ХІІ Олексиних читань на тему: «Олекса Тихий і виклики нашого часу». 

В заході взяли участь голова райдержадміністрації Наталія Виниченко, заступник голови райдержадміністрації Вікторія Лоцман, заступник голови районної ради Лариса Степаненко, виконуючий обов’язки начальника відділу освіти райдержадміністрації Катерина Кабанцева, голова товариства імені Олекси Тихого Євген Шаповалов, член регіонального товариства Володимир Березін, завідувач методичним кабінетом Вікторія Ходакова, директор Центру дитячої та юнацької творчості Маргарита Пелих, методисти методичного кабінету Антоніна Годунова та Ольга Макаренко, а також військовослужбовці які базуються в Іжевці — рідному селі Олекси Тихого.
Перед присутніми виступила вчитель Новодмитрівського НВК Олена Данілова, яка стисло розповіла про О.Тихого.

У читаннях взяли участь:
— учень 7 класу Білокузьминівської ЗОШ Богдан Бодерлан з темою «Олекса Тихий і виклики нашого часу»;
— учениця 9 класу Новодмитрівського НВК Катерина Кривенко з темою «Погляди Олекси Тихого на освіту й виховання і Нова українська школа»;
— учениця 10 класу Марківської ЗОШ Софія Василенко з темою «Планетарність мислення та життєві колізії України за науково-публічними статтями Олекси Тихого»;
— учень 11 класу Іванопільскої СШ Андрій Садовой з темою «Морально-етичні принципи Олекси Тихого»;
— учениця 11 класу Софіївського НВК Анастасія Петрешина з темою «Олекса Тихий як ідейний натхненник для сучасних діячів».
Виступи всіх учасників вражали глибиною дослідження, яскравістю презентації та патріотичністю. Учні глибоко розкрили моральні принципи Олекси Тихого.
За підсумками І (відбіркового) етапу ХІІ Олексиних читань місця розподілилисяился наступним чином:
І місце – Софія Василенко;
ІІ місце – Андрій Садовой та Катерина Кривенко;
ІІІ місце – Богдан Бодерлан та Анастасія Петрешина.

Костянтинівська районна рада щиро бажає Софії Василенко гідно презентувати свою роботу на обласному конкурсі «Олексини читання».