Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю світову історію війні. Вже минуло цілих 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.
 
У Софіївському НВК пройшов ряд заходів до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учитель історії Андрєєв Ю.А. провів екскурсію для учнів початкових класів «Стежками 1945…», під час якої діти дізнались де саме у с.Софіївка проходили криваві бої жорстокої війни.
Для учнів 6-11класів проведено класні годин «А мак цвіте! Внесок українців у перемогу Антигітлерівської коаліції над нацизмом» з переглядом відео та презентацій, під час яких учні обговорювали події 1939-1945рр.
Головною подією став мітинг біля Пам’ятника невідомому солдату, який відвідали жителі села, учасники війни, в’язні війни, діти війни, воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО та почесні гості. Зі сльозами на очах усі слухали пісні у виконанні учнів Софіївського НВК та ансаблю «Соловейко».
Після мітингу до могили загиблих солдат було покладено квіти.