НАБУВ ЧИННОСТІ ОНОВЛЕНИЙ КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

Набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я від 18.05.2018 № 947, яким оновлено Національний календар профілактичних щеплень.

Оновлення  в календарі стосуються  вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Діти отримуватимуть єдине щеплення БЦЖ проти туберкульозу на 3-5 добу.

Відтепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя.

Таким чином, національний календар щеплень в Україні відтепер відповідає досвіду країн Європи, де вакцинація проти гепатиту В співпадає або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту у дітей (у 2 та 6 міс).

Нагадаємо, наразі в Україні обов’язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту.

Всі вакцини для дітей, необхідні для імунізації згідно з Національним календарем щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України, запевняють у МОЗ.