Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні концтабору Бухенвальд підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора», 22 квітня звільнені в’язні «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбрюка», потім – «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф». У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало 6 мільйонів, багато з інтернованих до смерті піддавалися медичним експериментам.

Метою Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів є збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

Шановні жителі Костянтинівського району!

У цей день разом з усім світом вклонимося людям, які пройшли важкий шлях через фашистські табори, віддамо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму із 30-ти країн світу, які загинули в концтаборах за роки війни. Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» — голод, тяжка праця та багато інших випробувань. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.

 

З повагою, Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов