Міжнародна акція «16 днів проти насилля»

Я маю право жити на землі,
Творити, дихати, учитись
Примножувать багатства всі її
Своєю Україною гордитись.

25 листопада 2015 року у Торському НВК стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Основним завдання акції є проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Учні Торського НВК залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля».
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, були проведені різноманітні тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: година спілкування 5-11 класів «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя»; година спілкування для учнів початкових класів «СТОП! СНІД»; урок здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ», виготовлення колажу «Дерево пам’яті», проведено Акції «Червона стрічка» та «Запали свічку пам’яті», в яких взяли участь всі учні та працівники Торського НВК одягнувши червону стрічку.
В рамках Міжнародній акції «16 днів проти насилля» відбувся тренінг з учнями 8-11 класу «Шляхи протидії торгівлі людьми», присвячений торгівлі людьми, а також в учнів була можливість переглянути фільм «Станція призначення життя».
Педагоги Торського НВК Мартиненко Н.М., Головченко В.М. для учнів старших класів провели тренінгове заняття «Скажемо насиллю – «STOP» та флешмоб «Ми проти насилля».
Під час заняття учні взяли участь у інтерактивних вправах «Павутинка», «Квітка захисту», «Твій порадник», практикум «Проблемна ситуація». Метою вправ було визначити рівень обізнаності учнів з питання насильства та його видів, сформувати вміння розрізняти види насильства та виховати толерантне ставлення до людей, зокрема до тих, хто потерпає від насилля.
До дня прав людини пройшов Всеукраїнський урок «Права людини» для учнів 5- 8 класів, під час якого учнів було ознайомлено з їх правами та свободами визначеними Конвенцією про права дитини, проведено вправу «Я людина і тому маю право …», учні отримали інформаційні буклети «Твої права – твій захист».
Прослухавши повчальну притчу «Усе в твоїх руках», яка прозвучала в кінці тренінгового заняття, діти зробили висновок та склали алгоритм дій, що потрібно робити у випадку насильства; куди звертатися за допомогою у випадку проявів насильства та як зберегти себе, рідних та друзів від насильства.