«МІЖМУЗЕЙНЕ ПАРТНЕРСТВО В КОСТЯНТИНІВСЬКОМУ РАЙОНІ».

Одним з провідних напрямків національно-патріотичного виховання э краєзнавча робота. Щороку в закладах освіти проводиться безліч дослідницьких конкурсів з історії рідного краю.
Юні дослідники під керівництвом педагогів району насправді проводять велику роботу зі збереження історичних подій з минулого рідного краю. Адже саме цей краєзнавчий матеріал діти не будуть вивчати на уроках, це не надрукують в підручниках з історії. Це тільки можливо зберегти в місцевих архівах та музеях.
Успішні результати шкільної краєзнавчої роботи великою мірою залежить саме від того, як учитель сам розуміє цю роботу і чи зможе він зацікавити нею своїх вихованців.
Організовуючи краєзнавчу роботу, звичайно краєзнавці закладів освіти району виходять із специфіки свого регіону.
Одним з ключових напрямків краєзнавчих досліджень стає вивчення конкретних людських доль. Саме завдяки краєзнавству учень має можливість глибше усвідомити положення: історія — це історія людей, свого народу, в минулому рідного краю і країни.
17.05.2019р. педагоги Костянтинівського району зібрались на засіданні творчого експериментального майданчика «Міжмузейне партнерство» та презентацію альманаху «Видатні постаті Костянтинівського району» до святкування 80-річного ювілею нашого регіону. 
Дуже цікаву екскурсію провели «Юні музеєзнавці» по музею «Пам’ять серця» с. Віролюбівка, які розповіли про створення закладу, про історичні періоди села та ознайомили всіх присутніх з дуже цікавим та старовинними експонатами музею.
Під час теоретичної частини методист РЦДЮТ Рудіченко С.М. розповіла про «Роль краєзнавчих досліджень в розвитку роботи шкільних музеїв».
Досвідом роботи з організації шкільних історико — краєзнавчих маршрутів поділився учитель історії Софіївського НВК, завідувач музейної кімнати «Історія у моєму серці» Андрєєв Ю.А..
Про життєвий шлях односельця – Олександра Леопольдовича Хвилі розповіла Ліхтенфельд Ю.О. – культорганізатор РЦДЮТ, керівник історико — патріотичного клубу «Хранителі пам’яті».
З Рястівськими традиціями іванопільців ознайомила Пашкова Ю.Г. – педагог-організатор Іванопільської СШ.
Про значний внесок в розвиток с. Торське Тарасенко Олексієм Герасимовичем розповіла Мартиненко Н.М. – учитель української мови та літератури Торського НВК.
Долею українського письменника та філософа Анатолія Михайловича Федя поділилась Горічева О.В. – педагог-організатор Білокузьминівської ЗОШ, керівник гуртка РЦДЮТ «Юні музеєзнавці» та наприкінці Гусар Т.О. педагог-організатор Новодмитрівського НВК, завідувач музею «Струни серця» з гордістю розповіла про засновника школи, видатного сучасника, Віктора Федоровича Перевозника.
Підсумки заходу підвела Кабанцеві К.В. – головний спеціаліст, в.о. начальника відділу освіти Костянтинівської РДА та директор Костянтинівського РЦДЮТ Пелих М.Е.
Дуже символічним завершенням цього дня було практичне заняття «Український рушник» до Дня вишиванки.