«Ми — проти насильства»

«Добро чиниш – себе прославляєш, зло чиниш – себе принижуєш!». Цар Соломон

Найцінніше, що є у людини, — це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній – своє. Довге, чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожити двічі.

На жаль, у нашому житті присутнє і насилля, яке порушує права і свободи людей, наносить їм фізичну, моральну чи психічну шкоду. Багато дій можна назвати насильницькими. Не всі про це знають. Можливо, саме тому багато підлітків зазнають насильства, не усвідомлюючи цього. Дуже важливо знати про це, щоб не допускати випадків насильства стосовно себе.

Саме з метою формування у дітей нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення домашнього насильства як порушення права людини в Торському НВК були проведені: бесіда з елементами тренінгу «Безпека – небезпека» для учнів 5-6 класів та тренінгове заняття «Ми — проти насильства» для учнів 5-10 класів, де було розглянуто питання агресії, насильство та його види, поняття «агресор», «жертва», «торгівля людьми» тощо. Через виконання вправ та практикумів «Аналіз ситуації», «Перетягни газету», «Коло ідей», «Чарівна квітка» вчителі формували навички правомірної поведінки учнів, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку, виховували толерантність у ставленні один до одного.

Сподіваємось, що проведені заняття нікого не залишили байдужим, що підлітки зможуть змінити своє ставлення до світу та людей, які їх оточують.

Джерело: Торський НВК