Літературно-музичне свято, присвячене Дню народження Лесі Українки

25 лютого у Торському НВК було проведено літературно-музичне свято, присвячене Дню народження Лесі Українки.
Мета заходу: збереження українських національних традицій, формування установок щодо їх збереження та примноження, розвиток духовно-моральних якостей особистості, виховання любові до рідної мови, бажання її досконало знати.
Виховний захід присвячено геніальній українській письменниці Лесі Українці. Її поезія – потужна складова духовної скарбниці українського народу та світової літератури.
В епіцентрі поетичного світу – доля України. На сцені – ведучі в національних костюмах: 149 років тому, 25 лютого 1871 року на вкраїнському небосхилі спалахнула нова яскрава зірка – Леся Українка (Лариса Петрівна Косач).
Її життя – це легендарний подвиг жінки, яка втілює в собі силу і мудрість, талант і щиру душу.
На екрані постійно з’являлися кадри із життя поетеси: фото Лесі із братом Михайлом, батьком, мамою, тіткою.
У 9 років Леся написала свій вірш «Надія»:
«Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна:
Надія вернутись ще раз на Вкраїну…
Поглянути ще раз на синій Дніпро».
Поснік Надія та Семенков Олексій інсценізували вірш «Мамо, іде вже зима». Роль поетеси виконувала учениця 7 класу Приходько Олеся. З її участю було проведено інсценізацію уривків із поеми «Лісова пісня».
«Довго щирими словами до людей промовлятиму я» — писала поетеса. Саме так. До прийдешніх поколінь вона промовлятиме словами патріотки, мужньої маленької дівчинки, борця за щастя українського народу, ніжної і чарівної Мавки, поміркованого дядька Лева, мудрого і доброго Лісовика. Її творчість завжди хвилюватиме серце читача. «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я маю в серці те, що не вмирає!»