Історію ми не можемо повернути назад, але розповісти про неї всю правду ми зобов’язані.

25 січня 2019 року в Софіївському НВК педагогом-організатором Балик Л.С. була проведена година пам’яті «Людської пам’яті мости». Захід був спрямований на вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту в Україні, на виховання толерантності у міжнаціональних відносинах та поваги до прав людини, до історії свого та інших народів, формування особистого ставлення до історичного минулого, розуміння загальнолюдських цінностей.
Під час підготовки до виховної години діти працювали з історичними документами, знайомились зі спогадами очевидців, статистичними даними, матеріалами Вікіпедії.
Що ж таке Голокост? Яка його історія? Про це страшне лихо і розповіла класний керівник. Вчитель ознайомила з фактами, які увійшли в історію, як лихо ХХ століття, та передала всю глибину трагізму приречених на смерть людей. Учні зачитували фрагменти спогадів тих, хто вижив під час Голокосту, вели діалог, висловлювали власні думки, ділилися враженнями про події та глибоко співчували жертвам Голокосту і тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами. Присутні переглянули презентації.

Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею.
З болем, сумом і жалем в очах і Душах подумки підсумували — такого жаху не повинно повторитися! Голокост – це жах, біль, смерть. На жаль, багато людей нічого не знають про цю трагічну сторінку історії. Але пам’ять про мільйони невинно загублених людей повинна жити вічно, щоб наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.

Тож нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться.