ІІІ Районні Рястівські читання

18 лютого 2019 року в Іванопільському сільському будинку культури пройшли ІІІ Районні Рястівські читання, присвячені Дню народження Юрія Ряста та 80-річчю Костянтинівського району під назвою «Стежками Юрія Ряста».

На заході були присутні голова Костянтинівської райдержадміністрації Наталія Виниченко, заступник голови районної ради Лариса Степаненко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Костомарова, завідувач методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Вікторія Ходакова, дружина Ю.Ряста Світлана Каверіна, а також вчителі та учні навчальних закладів району, бібліотекарі, місцеві жителі.

Урочистий захід розпочався піснею «Стежина» у виконанні учнів Марківської ЗОШ. Протягом читань всі присутні в залі мали змогу разом з учасниками заходу помандрувати стежками, які пройшов наш земляк – Ю.Ряст: дитинство та юність, армія, повернення на Донбас, педагогічна діяльність, переїзд на Київщину, журналістика та подорожі Україною. Був зачитаний уривок з листа митця до своїх земляків, продекламований вірш учителя Білокузьминівської ЗОШ Олени Горічевої «До Ряста я звертаюсь знов і знову». Бібліотекар РБК «Ювілейний» Марина Неміш презентувала перевидану збірку дитячих віршів Юрія Ряста «Яворовий дощик», яка була видана за ініціативи ГО «Мрія» Іванопільської сільської ради та підтримки Костянтинівської районної ради.

Також програма читань включала в себе виступи кращих читців, юних поетів та виставку робіт молодих художників, фотографів, дизайнерів.

Були підведені підсумки конкурсних робіт:

— юні поети (вірші про рідний край);

— художники (малюнки до поезії Юрія Ряста);

— фотографи (світлини рідного краю);

— юнкори (есе про відомих людей Костянтинівського району, які прославили рідний край або стаття про Юрія Ряста);

— дизайнери (емблема Рястівських читань).

Переможці були нагороджені Грамотами та подарунками. Також за участь у читаннях були нагороджені творчі колективи навчальних закладів району та Подякою відділу освіти за якісну підготовку та проведення ІІІ районних Рястівських читань з теми «Стежками Юрія Ряста» відзначена вчитель Іванопільської СШ Людмила Лаврова.

Закінчився захід яскравим танцювальним флешмобом, який підготували учні Іванопільської школи.