ІІ етап відкритого краєзнавчого конкурсу проектних робіт «Донеччина.UA»

27 березня 2018 року в м. Краматорськ відбувся ІІ етап відкритого краєзнавчого конкурсу проектних робіт «Донеччина.UA». 
Конкурс присвячений створенню позитивного іміджу Донецької області, дослідженню прадавньої історії Донеччини, сприянню розвитку та популяризації культурно-історичного простору регіону, обізнаності населення про історію рідного краю, заохоченню краєзнавців та дослідників, громадських діячів, журналістів до пошукової та аналітичної роботи.
Під час оцінки проектів члени журі враховували професіоналізм; порушення важливих для суспільства питань та сприяння утвердженню принципів демократії, гуманістичних ідеалів, а також змістовність, повноту розкриття теми та ін. На розгляд журі була надана презентація, опис проекту, мета та очікувані результати.

Громадська організація «Мрія» Іванопільської сільської ради презентувала свій проект «Живі традиції мого села» в номінації «Документальний фільм або художньо-публіцистичний короткометражний фільм» по тематиці «Донеччина: шлях від дикого поля до Європи».
Метою цього проекту є дослідження історії, традицій, звичаїв, обрядів рідного краю; активізація громадян та громадських організацій в покращенні соціально-економічного життя в селах нашого району; створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку особистості та виховання почуття патріотизму і любові до нашої Батьківщини. В розрізі сьогодення ця тема є дуже актуальною. Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Костянтинівський район пройшов довгий шлях від дикого поля, місцини, яка колись стала прихістком для козаків, до гідної частини європейської країни. Сучасна громада чітко розуміє, що традиції, то наш скарб. Це той скарб, який не знеціниться, а навпаки буде примножуватись. Завдяки йому в нас є майбутнє.

Реалізація проекту ГО «Мрія» допоможе зняти художньо-публіцистичний короткометражний фільм про культурно-історичні традиції Костянтинівського району, його сучасний розвиток та широко розповсюдити стрічку в громадах району, навчальних та культурних закладах з метою патріотичного виховання молоді, а також у обласних центрах для привернення уваги туристів, краєзнавців. Цей фільм дасть можливість вийти нашому району на якісно новий рівень. Ми плануємо зняти ще поки не втрачені традиційні давні обряди у селах району, побут селян, реалізацію проекту «Український донецький куркуль» у селах Маркове та Кіндратівка; проведення фестивалю «Вільний степ», юнацької воєнно-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), Рястівських читань, роботу зовсім нещодавно створених у наших селах молодіжних центрів європейського рівня. Це все допоможе привернути увагу широких верств населення до культури та району, залучити молодь до участі у наших конкурсах та фестивалях, виховувати духовно цілісну патріотичну особистість.