Голокост — трагедія ХХ століття

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…
 
25 січня 2019р. в Торському НВЕ пройшли заходи, присвячені трагічним подіям періоду Другої Світової війни, а саме знищенню єврейського населення нацистською Німеччиною на окупованих територіях.
 
З метою поглиблення знань учнів з теми, виховання почуття гідності й терпимості, формування активної громадянської позиції на основі визнання прав і свобод людини для учнів 5-10 класів був проведений єдиний урок «Голокост – трагедія ХХ століття», учні 1-4 класів виготовили квітку «Пам’яті жертв Голокосту».
 
Символом Голокосту є метелик. Чому саме він? В 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!» В кінці уроку дітям було запропоновано написати на своїх метеликах побажання майбутнім поколінням і всім людям, які мають пам’ятати уроки історії і закріпити своїх метеликів на вогнищі, яке, будемо сподіватися, ніколи більше не запалає в світі. Головне не забувати. Забуття – це зрада людства.