Фотографія, що оживає

Згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2019 рік та вшанування пам’яті Сергія Параджанова, Олександра Довженка, Павла Саксаганського, Алли Горської, з метою розвитку активної життєвої позиції у дітей і молоді, популяризації видатних постатей України, формування серед населення культури національних цінностей, з 7 жовтня по 15 грудня 2019 року проводиться обласна мистецька інтернет-вітрина «Фотографія, що оживає». В рамках проєкту була організована сценічна фотосесія з гримом та костюмами. Як відомо, фотографія – це міні-спектакль, де моделі – це актори, а фотограф – режисер. У даній фотосесії здобувачі освіти разом із педагогами-наставниками мали гарну нагоду відтворити історичні світлини у сучасній інтерпретації, пригадати події життєвого шляху видатних діячів культури України, а також приміряти на себе образ з історичного минулого.
Альбом «Фотографія, що оживає» створено творчою групою учнів Кіндратівської спеціалізованої і Марківської загальноосвітніх шкіл, Новодмитрівського і Софіївського навчально-виховних комплексів під керівництвом своїх педагогів-наставників, учителів мистецтва Кущенка Е.Б., Фартушної О.М., Толоконнікової Ж.В., Тимофеєвої І.П., Шейко Л.І. та практичного психолога Кіндратівської школи Павлової Т.О.
Особливість альбому в тому, що за допомогою технології доповненої реальності і смартфона з встановленим додатком процес перегляду створених учнями ретроінсталяцій перетворюється в гру. Персонажі фотографій «оживають» у вигляді 3D-анімацій, текстових файлів, презентацій, інформаційних довідок, пазлів, хронологічних стрічок, вікторин тощо при умові, якщо навести камеру смартфона і планшета на зображення в альбомі з позначкою.

Альбом за посиланням:      Фотографія, що оживає