До Дня української мови та писемності

До Дня української мови та писемності учні 6 класу Кіндратівської СШ випустили газету яка містила наступну інформацію: загадки про мову, мовний сенкан, учнівські відгуки та ставлення до рідної мови, вислови українських письменників та цікаві факти про українську мову.
Із розділу цікаві факти про українську мову.
УКРАЇНСЬКА МОВА в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана, як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської. В 2012 році занеса у Книгу рекордів Гіннеса, і віднині на ПЕРШОМУ місці, встановивши рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні. Лише українські композиції лунали без перерви на рекламу в прямому ефірі 110 годин. Попередній такий рекорд був встановлений Італією в 2010 році у місті Пезаро – 103 години 9 хвилин 26 секунд. УКРАЇНЦІ – співуча нація, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі. Разом нараховано близько 200 тисяч українських народних пісень. Ні одна нація за всю історію не має такої кількості пісень, як створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці перебуває Італія з кількістю 6 тисяч народних пісень.
Редактори газети Шматько Тетяна, Морозов Микола.
8 листопада у Кіндратівській СШ І-ІІІ ступенів відбувся виховний захід присвячений Дню української писемності та мови під назвою «Квітни, рідна наша мово!» метою якого було:
повторення й узагальнення засвоєного учнями мовного матеріалу, формування вміння й навичок усного мовлення, уміння швидко орієнтуватися в запропонованій ситуації;
виховання в учнів наполегливості у здобутті знань, інтересу до вивчення рідної мови та літератури, виховання любові до рідної мови, України, її пісенного скарбу, художнього слова, формування культури мовлення, розкриття краси й багатства української мови;
розвиток ораторського мистецтва, сприяння вихованню поваги до української мови як до державної, зацікавлення дітей навчальним матеріалом — дізнатися більше про становлення та розвиток української мови й писемності, розвиток навичок роботи із додатковою та довідковою літературою, уміння проводити публічні виступи.
Для підведення підсумків та з метою перевірки засвоєних знань був проведений «Мовознавчий турнір» між командами 5-Б та 6 класу. Турнір містив наступні конкурси: «Будова слова», «Загадковий кошик», «Відгадай загадки», «Жартівлива торбинка» , «Всезнайко», «Далі, далі…», «Ти – редактор». Перемогу отримала команда 6 класу, а кращим гравцем було визначено учня 6 кл. Морозова Миколу та учня 5-Б кл. Зєлєнцова Максима.