День Європи

11 червня 2017 року в м. Покровськ відбувся урочистий захід, присвячений Дню Європи та вступу в силу безвізового режиму між Україною та ЄС.

28 делегацій з міст і районів Донецької області представляли стільки ж країн Євросоюзу. Так, представники Костянтинівського району у складі в.о.голови райдержадміністрації Олега Ісакова; заступника голови райдержадміністрації Вікторії Лоцман; заступника голови районної ради Лариси Степаненко; начальника відділу освіти Наталії Виниченко; працівників відділу культури, молоді, спорту і туризму та районного будинку культури «Ювілейний»  презентували Угорщину.

Відкриття свята розпочалося з «Маршу Європи» за участі керівництва Донецької облдержадміністрації, керівництва міст і районів Донецької області, військовослужбовців і жителів області. Колона демонстрантів пройшла Покровськом, по вулиці Європейської до площі Шибанкова. На центральній площі міста презентували страви країн Європи, майстер-класи з виготовлення сувенірів та різні виставки.

Концертну програму відкрив губернатор Донеччини Павло Жебрівський, який зазначив, що, не дивлячись на відсутність води та загибель українських військовослужбовців, люди Донбасу заслужили свято.

Заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз провів нагородження переможців обласного конкурсу творів серед учнів 8-11 класів на тему «Історія України в художньому стилі».

Після офіційної частини розпочалася презентація країн Європи та виступи  запрошених колективів, у тому числі і ансамблю «Маргаритки» (с.Іллінівка) та Дарини Літвінової і Юрія Лосєва (районний відділ культури), учасників народного вокальний ансамблю «Калина» (с. Предтечине). До речі, делегація Костянтинівського району, готуючись до «Єврофесту», придбала костюми у стилі народного вбрання Угорщини. Особливо яскравим був чоловічій одяг, який демонстрував О.Ісаков.

Наші колективи представили традиційний угорський танець «Чардаш» та пісню «Orult Szerelem» із репертуару Baby Gabi & Lala.

Крім того, намет Костянтинівського району «Угорщина – член ЄС» наповнили не тільки угорським стравами, а й виставкою з історії даної країни.

Вперше відзначався на такому рівні День Європи. Сподіваємося, що це свято в області стане традиційним і щороку буде наповнюватися новим змістом.

 

Переглянути фотоматеріал можливо на сторінці «Фото» сайту Костянтинівської районної ради.