День вишиванки в Торському НВК

Веселкою сплелися кольори
На вишиванці, наче доля.
На ній – тобою прожиті роки,
Усі достоту, з радощами й болем.
Усе на ній: вечірняя зоря,
І росами умите раннє сонце,
На ній і сльози, й посмішка твоя,
Хатинка рідна і твоє віконце.
 
У День вишиванки всіх нас згуртовує любов до рідної землі, повага до історії та культури нашого народу, до традицій і духовних надбань.
 
Упродовж дня колектив та учні Торського НВК ще раз довели, що вони є справжніми українцями, гідними нащадками наших славетних пращурів, які свято бережуть духовну спадщину своїх прадідів. Саме тому сьогоднішній день в школі був присвячений українській вишиванці.
 
На початку свята учитель української мови та літератури, Мартиненко Наталія Миколаївна, розповіла учням про походження цього Дня. А далі на дітей чекала несподіванка – флеш-моб у вишиванках від вчителів та персоналу школи, до якого пізніше долучилися і діти.
 
Далі майстрині школи розповіли учням про магічні властивості вишитих речей. Адже, вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу. Численні орнаментальні зображення тварин, птахів, квітів стверджують, що наші предки обожнювали, опоетизовували природу не лише у фольклорі, а й у декоративному мистецтві.
 
Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами – оберегами.