День вишиванки у Торському НВК

Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
 
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
 
У Торському НВК День вишиванки пройшов радісно та завзято. Всі діти прийшли до школи одягнені згідно тематичного дрес-коду. Разом із вчителями прийняли участь у мобхаусі «Моя сорочка вишивана», об’єдналися у велике коло «Разом нас багато», імітували символ української вишивки – сорочку та відвідали майстер клас з виготовлення прикрас для української вишиванки «Моя вишивана сорочка».
 
Всі учасники отримали багато позитиву, а в очах у кожного було видно гордість за наш національний символ. Знати свій народ – це знати мамину пісню, яка посіяла в душі дитини зернята добра, це знати і не забувати батьківську хату, стежину до школи, від якої діти йдуть у широкий шлях Батьківщини.
 
Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.
 
Педагог-організатор Ю.С. Безух
 
Джерело:
Відділ освіти Костянтинівської райдержадміністрації