День української писемності та мови.

9 листопада відзначається День української писемності та мови.

Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України. Воно спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси.
Мова є основою духовного багатства народу та його інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Саме вона підтримує любов до рідної землі та повагу до себе. Українська мова увібрала в себе найкращі та найвеличніші здобутки нашого народу. Українська нація має свою могутню класичну літературу, своїх визнаних світовим товариством геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського та багато інших. Українська мова визнана однією із найкрасивіших і мелодійніших мов світу.

Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Шановні жителі Костянтинівського району!

Вітаю вас з Днем української писемності та мови!

Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я рідного району та всієї України!

 

З повагою, Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов