День Цивільного захисту в Марківській ЗОШ

19.04.2018 р. в школі пройшов День цивільного захисту, до участі якого були залучені постійний склад ЦЗ та учні 1-11 класів. План проведення ЦЗ передбачав огляд сил і засобів ЦЗ; проведення єдиного уроку ЦЗ у 1-11 класах; дії формувань ЦЗ за сигналом тривоги; тренування невоєнізованих формувань ЦЗ. Всі заходи по підготовці та проведенню Дня ЦЗ були виконані. Напередодні були проведені інструктажі та практичні заняття з формуваннями ЦЗ, що дало можливість скоординувати дії підрозділів і провести термінову евакуацію за 2,5 хвилини.
 
Як свідчить аналіз, успішність проведення Дня ЦЗ була, насамперед, в його насиченості практичними заходами, а саме:
— вікторина для учнів 5 – 11 класів «Безпека життєдіяльності» (Кулінченко О.Л., вчитель основ здоров’я);
— відпрацювання учнями 1-11 класів і постійним складом дій за сигналом (Увага всім!) (Директор, начальник штабу ЦО);
— проведення вікторин по основам безпеки життєдіяльності та по цивільній обороні 5-11 класи (Класні керівники);
— огляд невоєнізованих формувань, перевірка їх дії у надзвичайних ситуаціях (ЮПД,учитель фізкультури Бударєв В.П.);
— проведення комбінованої естафети (ЮПД, учитель фізкультури Бударєв В.П.).
 
З метою розкриття й систематизації знань учнів із безпеки життєдіяльності, формування тенденції й установки на дотримання правил безпеки життєдіяльності, учитель основ здоров`я Кулінченко О.Л. провела вікторину — гру для учнів 5-9 класів «Безпека життєдіяльності». Між учнями було сформовано дві команди «Зебра» та «Люди з майбутнього». Були проведені конкурси: «Правила дорожнього руху», «Протипожежна безпека», «Шкідливі звички», «Криміногенні ситуації», «Перша допомога», «Цифровий калейдоскоп», у яких учні змогли застосувати свої знання на практиці. Перемогу отримала команда «Люди з майбутнього», набравши 124 бали.
 
Заходи, заплановані в День ЦЗ, сприяли поглибленню знань та умінь учнів щодо збереження та захисту здоров’я і життя під час надзвичайних ситуацій.