День цивільного захисту у Софіївському НВК

З метою запобігання нещасних випадків, підвищення психологічної, теоретичної та практичної готовності, відпрацювання злагоджених та свідомих дій у складних життєвих ситуаціях, які потенційно можуть нести загрозу для життя та здоров’я учнів, педагогічних працівників, персоналу при виникненні пожежі, загрози терористичного акту, аварій, катастроф техногенного, природного чи іншого характеру. Протягом тижня в рамках виконання «Плану підготовки і проведення «Дня цивільного захисту» у Софіївському НВК проводились заходи з пропаганди ЦЗ та питань забезпечення безпеки життєдіяльності людини.
Головні завдання Дня цивільного захисту:
• удосконалення педагогічним колективом та учнями теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних та екстремальних ситуацій;
• практичну перевірку здатності учнів діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.
Ранок розпочався з відкриття Дня цивільного захисту. Класні керівники провели інформаційні уроки для учнів 1-4 класів — «Дитина в надзвичайних ситуаціях. Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами»; 5-6 класів — «Запобігання дитячому травматизму від ВНП побутового призначення»; 8 класів – «Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами»; 10, 11 класів – «Вогнепальна зброя – не забава!», «Мінна небезпека».
У ході Дня цивільного захисту проведено різноманітні заходи:
— інструктажі щодо дій при пожежі, повторення правил пожежної безпеки;
— уроки безпеки;
— перегони з використанням атрибутики необхідною для безпеки життя;
— конкурс на кращу стінгазету «Безпека життя» серед учнів 5-8-х класів;
– ребуси та інтерактивні вправи на теми життєвих ситуацій.
Цього ж дня відбулося тренування евакуації учнів та персоналу у випадку виникнення пожежі: відпрацьовувались дії постійного складу й учнів з пожежної безпеки. Учасники тренування дотримувались правил безпеки та поведінки, всі класи вийшли з приміщення школи організовано з вчителями, необхідними документами. Евакуація здійснена за 1,48.
Організованість і дисципліну показали всі учні школи. Слід зазначити, що всі учасники освітнього процесу забезпечені індивідуальними засобами захисту органів дихання.
День цивільного захисту пройшов організовано, всі заплановані заходи проведені.