День Соборності України.

22 січня 2019 року Україна відзначає 100-й ювілей підписання Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Статус державного свята День Соборності України отримав в 1999 році, але відзначати його почали набагато раніше. Ще в 1990 році була проведена масштабна акція, яка стала найяскравішою традицією свята. Саме тоді сотні тисяч українців «живим» безперервним ланцюгом вперше об’єдналися між Львовом і Києвом. З тих пір подібні патріотичні заходи проходять на День Соборності в багатьох містах та селах України.

Костянтинівський район також приєднався до святкування Дня Соборності України. Працівники РБК «Ювілейний» підготували та провели урочистий захід, присвячений саме цьому дню.

До всіх присутніх з вітальними словами звернулися голова райдержадміністрації Наталія Виниченко та заступник голови районної ради Лариса Степаненко. Було переглянуто історичні документальні кадри про події, які відбувалися 100 років тому. Також всі учасники заходу утворили символічний «живий» ланцюг злуки, як це зробили патріоти України 100 років тому.

2019 рік є ювілейним — Костянтинівському району виповнюється 80 років. За традицією до кожного ювілею ми проводимо різноманітні мистецькі заходи. Цього року проводиться естафета під назвою «Від ювілею до ювілею». Її ідея —  вишити карту Костянтинівського району – нашої малої Батьківщини. Розпочалася естафета з Іванопільської сільської ради. Сьогодні на заході, присвяченому Дню Соборності України, Іванопільський сільський голова Людмила Лукичова та учениця 10 класу Іванопільської СШ Тетяна Федорченко (саме вона займалася вишивкою)  передали естафету Білокузьминівській сільській раді. Акція триватиме до жовтня, переходячи від однієї громади до іншої.

Єднаймася, друзі, навколо естафети!