День рідної мови в Софіївському НВК

Уже традиційно 21 лютого в Софіївському НВК урочисто проходить День рідної мови, присвячений  Міжнародному дню рідної мови.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня мови тривають упродовж дня. Це і конкурси, і виставки, і квести, і мовознавчі граввікони, тюнінги, акції. Цього року день  був, як завжди, досить насиченим. Учні мали змогу поринути у багатий світ краси рідної української мови.

Метою всіх проведених заходів було:  донесення до учнів красу і багатство української мови;  формування відчуття краси рідної мови; збагачення словникового запасу; виховування любові до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Учителі української мови та літератури не тільки підготувалися до свята, але й проявили творчу ініціативу в підготовці святкового дня.

Мовознавчий гравіккон «Мелодійна, багата, розмаїта» для учнів 5 класу підготувала і провела вчитель української мови Заплатіна А.В. Учні проявили свої творчі уміння, знання, креативність і інтерес до інтерактивних завдань.

Хлопці і дівчата 6 класу виготовили мовний колаж «Я люблю рідну мову, тому що…». Дівчата створили з паперу віночок, а на стрічках висловили свою любов до рідної мови. Хлопці з паперових долоньок зробили символ єднання. Учні працювали із задоволенням, а результат роботи просто вражає.

Учні разом з учителями взяли участь в інформаційно-просвітницькій акції «Знищимо суржик – збережемо рідну мову». Дана акція об’єднала дітей, вчителів  і показала високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови.

Шейко Л.І., вчитель української мови, підготувала та провела виховну годину на тему: «Українська наша мова». Учні дізналися про історію свята, яке на жаль, має дуже трагічний початок. Переглянули відеоматеріал про Міжнародний день рідної мови. Діти розповідали прислів’я та приказки про рідну мову, згадали безліч пісень в яких оспівується мова та заспівали одну з них. Учні 5-7 класів підготували малюнки на тему : «Рідна моя мова», які представили на виховній годині.

На одному з уроків вчителі-філологи провели диктант  «Мова кожного народу – неповторна і своя…», у якому взяли участь учні 5-11 класів.

Для нас рідне слово — це найдорожчий скарб людини. Стверджував Панас Мирний: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка живого духу, багата скарбниця, в якій народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, почування».