День району — свято єдиної родини!

26 жовтня 2018 року в селі Іванопілля пройшов святковий захід, присвячений 79-й річниці заснування Костянтинівського району. 

День Костянтиніського району було засновано 15 липня 2006 року, з метою примноження історичних, трудових, національно-культурних традицій, патріотичного виховання населення Костянтинівського району, депутатами районної ради п’ятого скликання.

79 років – це ціле життя, в якому район переживав разом з країною радість, труднощі, злети та падіння.

Святковий захід розпочався з урочистого відкриття молодіжного центру «Lider-land», який був створений в рамках реалізації обласного проекту «Гідна країна для гідних людей». Всіх присутніх привітали заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, голова Костянтинівської районної ради Олександр Оносов, голова районної державної адміністрації Наталія Виниченко та Іванопільський сільський голова Людмила Лукічева. Почесні гості урочисто перерізали стрічку та разом зі всіма присутніми оглянули новостворений молодіжний центр.

Також цього святкового дня було відкрито після капітального ремонту Іванопільську спеціалізовану школу. Директор департаменту капітального будівництва Донецької ОДА Юрій Винокуров разом з головою районної ради Олександром Оносовим та головою райдержадміністрації Наталією Виниченко перерізали червону стрічку, тим самим представивши гостям оновлену школу.

Працівники районного будинку культури «Ювілейний» підготували та провели урочистий концерт початок якого ознаменували собою гімни України та Костянтинівського району. Протягом заходу були підведені своєрідні підсумки спільної роботи всього району. А саме: 100 % виконання бюджету району; прекрасний розвиток агропромислового комплексу — у поточному році кращий показник урожайності зернових культур у СТОВ «Імпульс», сільгосппідприємствами району придбано 16 одиниць сучасної техніки та обладнання, побудовано 2 ангара для зберігання сільгосппродукції, за результатами участі сільгосппідприємств та населення району у різноманітних програмах підтримки та розвитку сільського господарства додатково отримано понад 2 млн. грн.; значна увага приділялась сфері житлово-комунального господарства та благоустрою району; на умовах співфінансування покращено матеріально-технічну базу закладів освіти району; в рамках Проекту Марини Порошенко «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації» працює комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр»; до початку навчального року в рамках реалізації проекту «Нова українська школа» для всіх перших класів району придбано мультимедійне обладнання, сучасні меблі та дидактичний матеріал; для стимулювання учнівської молоді виплачуються одноразові стипендії; методичний кабінет відділу освіти райдержадміністрації посів 1 місце серед методичних служб районів області; проведено акредитацію Центру первинної медико-санітарної допомоги, за результатам якої він отримав першу категорію; розвивається культурне життя Костянтинівського району; вперше затверджена Програма підтримки народжуваності в Костянтинівському районі на 2018 рік «Кошик малюка»; приділяється значна увага розвитку спорту в районі; функціонує «Мобільний соціальний офіс». Все це далеко не весь перелік досягнень Костянтинівського району.

До всіх гостей свята звернулися з вітальними словами голова Костянтинівської районної ради Олександр Оносов та голова районної державної адміністрації Наталія Виниченко. Очільники району побажали здоров’я, миру та спокою у кожній сім’ї, а рідному району — процвітання. Також пролунали вітання від секретаря Костянтинівської міської ради Юрія Розумного, Дружківського міського голови Валерія Гнатенка, генерального директора ПАТ «Часовоярський вогнетривкий комбінат» Володимира Бречка.
На святкуванні Дня району регалії Почесних громадян Костянтинівського району отримали Євгенія Михайлівна Кубан та Роза Стефанівна Кірєєва.
Наш край пишається не тільки дивовижними краєвидами, а й працьовитим народом, завдяки досягненням якого, район має можливість рухатись вперед. Усі ці люди, не дивлячись на вік та покликання, є справжніми особистостями, які будують майбутнє. Постать кожного складається в окрему «Галерею успіху району», яка і була представлена присутнім. До неї увійшли учні й вчителі, очільники району та сільських рад, керівники і працівники сільгосппідприємтв, учасники обласного проекту «Український донецький куркуль», працівники медичної галузі.

2019 рік стане ювілейним – нашому району виповниться 80 років. Тому на сьогоднішньому урочистому концерті стартувала естафета «Від ювілею до ювілею». Ідея цієї естафети — вишивання карти нашого рідного Костянтинівського району. Першими долучаться до творчого процесу і вкраплять на карті свою малу Батьківщину іванопільці. Далі, полотно буде передаватися від громади до громади. Протягом наступних 12-ти місяців, вишивка доповнюватиметься новими орнаментами. Рівно через рік готова карта буде презентована на святкуванні 80-ти річного ювілею Костянтинівського району. Далі вона займе своє почесне місце у нашому музею історії, як ще один символ згуртованості та патріотизму Костянтинівської спільноти, поряд з 12-ти метровим рушником-оберегом, який було вишито до 75-ти річчя району.
Протягом усього заходу гарний настрій всім дарували аматорські колективи району.

Костянтинівський район – красень, колоритний і гостинний куточок України з неперевершеними, мальовничими краєвидами та талановитими і працьовитими людьми. Які впевнено рухаються вперед для створення сильної та незалежної України.

Фотоматеріал можливо переглянути у розділі «Фото».