День пам’яток історії та культури

18 квітня у Міжнародний день пам’яток та історичних місць в Україні щорічно відзначається День пам’яток історії та культури.

Це свято встановлене Указом Президента України «Про День пам’ятників історії та культури» № 1062/99 від 23 серпня 1999 року. На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури було ухвалено рішення встановити в Україні відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.

Питання  збереження історичних пам’яток регулюються Конституцією України. Охорона культурної спадщини, збереження її для наступних поколінь – одна з важливих функцій держави, спрямована на патріотичне та естетичне виховання людини

Шановні земляки!

Кожна країна — це своя багата історія та культура, і кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам’ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію або постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток держави. Створені талантом і працею культурні цінності нерідко є унікальними, у разі втрати — практично не відтворюваними, чим обумовлене їхнє соціальне значення. Тож ми повині з повагою ставитися до минулого нашої держави, берегти пам’ятки історії та культури для наших нащадків.

 

З повагою

Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов