День біорізноманіття в Марківській ЗОШ

22 травня вся Україна відзначала День біорізноманіття. Долучилися до зеленого світу рослин свого рідного краю і учні Марківської ЗОШ. Вони вирушили на екскурсію до крейдяної скелі, яка знаходиться неподолік від села Маркове. П’янким ароматом різнотрав’я зустріла їх неповторна природа.
Це місце становить інтерес значними ділянками неораного степу. Тут можна побачити практично у непорушеному вигляді ділянки ковилово-різнотравно-типчакового степу з багатими флорою та фауною. Особливу цінність представляє унікальна реліктова рослинність, пов’язана з крейдяними відкладеннями.
Реліктові комплекси кретофілов – останніх представників древньої флори наших місць. Це вельми уразливі рослини, приурочені виключно до виходів на поверхню покладів крейди.
Відповідних місць для зростання кретофілов в даний час залишилося дуже мало, до того ж вони сильно страждають від випасу худоби і погано поновлюються. Серед них багато реліктів і ендеміків, у тому числі занесених до Червоної Книги України, в Європейський червоний список.