Чорнобиль не має минулого…

Кожного року 26 квітня ми перегортаємо сторінку пам’яті Чорнобиля. Дзвонять в наших душах чорнобильські дзвони, нагадуючи про біду, яка ніколи не повинна повторитися. Минуло багато рокiв, а чорний день аварії на Чорнобильській АЕС продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто народився пiзнiше. Цей день не минув безслiдно; вiн буде завжди об’єднувати всiх одним спогадом, одним сумом, однiєю надiєю.
 
З 23 квітня по 27 квітня Софіїському НВК проходив Тиждень пам’яті «Дзвони Чорнобиля». В рамках тижня відбулися заходи, приурочені Чорнобильській катастрофі, серед яких – тематичний вечір-зустріч «Відлуння Чорнобильських дзвонів», на якому учні і гості прослухали інформацію про Чорнобильську катастрофу та її наслідки, згадали хоробрих і самовідданих пожежників, які сміливо і свідомо йшли на велику небезпеку та можливу смерть, захищаючи життя мільйонів людей.
 
25 квітня пройшов вечір історичної правди «Чорні крила біди» , для учнів 5-8 класів. Пам’ять про всіх, хто віддав своє життя за долю мільйонів людей, вшанували хвилиною мовчання. Учні у доступній для них формі розповіли про звичайні українські містечка Прип’ять та Чорнобиль, які через трагічну подію 1986 року стали відомими на весь світ. Про страшне екологічне лихо, про 30-кілометрову зону відчуження, про «рудий ліс» дізналися діти і змогли побачити підтвердження цих подій на відеослайдах, що супроводжували захід. Завершили лінійку акцією «Запали пам’ятну свічку» (на честь вшанування пам’яті загиблих під час ліквідації катастрофи).
 
Висвітленню чорнобильського лиха, проблем охорони природи, заходів щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були присвячені в класах екологічні виховні години «Мужність і біль Чорнобиля» , «Дзвони Чорнобиля стогоном будять», «Зона відчуження», «Увага! Чорнобиль!», «Чорна трагедія на кольоровій землі», «Дзвони пам’яті», «Таке не повинно повторитися».
 
Тиждень «Дзвони Чорнобиля», участь в якому взяли понад 129 учнів та вчителів, закінчився, але заходи приурочені Чорнобильській трагедії продовжуються.