«Чорнобиль — біль та смуток України»

Чорнобиль… закутий колючим парканом.
Чорнобиль… згадаємо знову і знов.
Це місце окутане темним туманом,
Колись панували там ніжність й любов.
 
14 грудня учні Торського НВК зібрались на годину пам’яті «Чорнобиль! Скільки в тобі болю…», присвячену Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який щорічно відзначається у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це сумне свято принесли нам на своїх крилах чорні лелеки: кажуть, після аварії на ЧАЕС саме такими бачили їх в зоні лиха. Прекрасні ширококрилі птахи, що стрімко падали вниз.
 
Година пам’яті була спрямована на виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління, яке має знати та пам’ятати про долі сотень тисяч відомих та безіменних приборкувачів оскаженілого «мирного атому» та його жертв.
 
Розпочався захід слайд-банком історичних фактів «Чорнобиль – чорний біль України» та обговоренням подій того далекого дня, а також учні мали можливість переглянули відео-презентацію «Ті, що ввійшли в полум’я» — про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації, віртуально зробили екскурсію в «Зону відчуження». У виконанні учнів звучали сумні рядки віршів.
 
Учні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу голубу планету від страшного атомного лиха.
 
Присутні на заході прийшли до думки, що в серці треба мати милосердя, щоб приходити на допомогу тим, хто її потребує. А також бути патріотом, щоб у потрібну хвилину стати на захист Батьківщини, прийняти правильне рішення, насамперед, думати про тих, хто нас оточує, а не про себе; бути чесними і сміливими, бути людьми, гідними свого народу і не зганьбити його; любити і берегти рідну землю.