25 листопада — День пам’яті жертв голодоморів

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів, встановлений в 1998 році Указом Президента України на підтримку ініціативи громадських організацій, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах релігій,  Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр. Але найжорстокішими стали події 1932-1933 років. Даний історичний період називають Великим голодом. Це була велика трагедія для всього українського народу. За різними даними, вона забрала життя від 9 до 13 мільйонів людей, включаючи дітей. Великий голод був визнаний ООН як національна трагедія українського народу, спричинена жорстокими діями та політикою тоталітарного режиму.

Голодомор торкнувся кожної родини. Ми постраждали всі, бо кожен втратив частку свого коріння. Навіть сьогодні цю трагедію важко осмислити. Наш з вами спільний обов’язок зробити все, щоб такі трагічні події не повторювалися. Хай пам’ять про всіх невинно померлих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Шановні жителі Костянтинівського району!

Сьогодні ми живемо у власній, незалежній державі, наявність якої могла б захистити наших пращурів в 1932-1933 роках, і через прагнення до якої їх знищили. Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не тільки для мільйонів загиблих, а й задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

 

З повагою, Голова Костянтинівської районної ради

Олександр Оносов